KATALOG DOBORU FILTRÓW WIX KATALOG DOBORU FILTRÓW FILTRON KATALOG DOBORU FILTRÓW MANN KATALOG DOBORU FILTRÓW KNECHT KATALOG DOBORU FILTRÓW BOSCH KATALOG DOBORU FILTRÓW K&N
Sortuj wg:
Producent:
Ilość na stronie:

Filtry oleju

Jednym z niezwykle ważnych elementów budowy silnika samochodowego jest filtr oleju. Odpowiada on za oczyszczenie cieczy przed dostaniem się do poszczególnych podzespołów. W przeciwnym wypadku nawet najmniejsze drobinki np. piasku mogą dostać się chociażby do cylindra i spowodować poważne uszkodzenia.

Każdy filtr powietrza składa się z metalowej puszki, w której znajduje się specjalnie złożony w harmonijkę materiał odporny na niszczące działanie oleju. Wygląda on podobnie jak w przypadku modelu filtra powietrza i zapobiega przedostawaniu się drobinek o średnicy nawet 1/50 milimetra.

Opisując budowę tego typu elementów należy wspomnieć także o zaworze nadciśnienia, odpowiadającym za regularne i płynne wypuszczanie oleju do silnika, szczególnie w przypadku zimnego i gęstego oleju.

Aby zapewnić prawidłowe działanie silnika samochodowego należy zwrócić uwagę na to, by wybierać sprawdzone rozwiązania w zakresie filtrów oleju. Dlatego też w naszym asortymencie znalazły się wyłącznie niezawodne artykuły takich producentów, jak chociażby Bosch, Filtron, Mann, Knecht, Wix czy K&N. Proponujemy warianty przeznaczone do większości pojazdów, poruszających się po naszych drogach.