KATALOG DOBORU OLEU MOTUL KATALOG DOBORU OLEU VALVOLINE KATALOG DOBORU OLEU CASTROL KATALOG DOBORU OLEU ENEOS KATALOG DOBORU OLEJU MILLERS OILS KATALOG DOBORU OLEJU COMMA
Sortuj wg:
Producent:
Ilość na stronie:

Oleje do aut osobowych

W OILPARTS.PL oferujemy szeroki wybór olejów silnikowych do aut osobowych. Jako dystrybutor profesjonalnej chemii motoryzacyjnej oferujemy produkty sprawdzonych i renomowanych marek, takich jak Mobil 1, Motul, Millers Oils, Castrol, Liqui Moly, Fuchs, Gulf, Total czy Elf. Oleje silnikowe do aut osobowych dostępne są w naszym asortymencie w różnych pojemnościach i specyfikacjach jakościowych.

Jak wybrać odpowiedni olej do auta? Oczywiście przede wszystkim należy kierować się zaleceniami producenta, zawartymi w dokumentacji technicznej pojazdu. Przy doborze należy zwrócić uwagę na lepkość, czyli parametr określający, jak dany olej zachowuje się w zależności od temperatury. Producenci wyrażają lepkość symbolami, takimi jak: 10W-40, 15W-40, 5W-30, 5W-40 itd. Pierwszy człon symbolu, np. 10W, oznacza lepkość w warunkach zimowych. Druga liczba natomiast – w temperaturach wyższych.

Warto zwrócić też uwagę na typ: syntetyczny, półsyntetyczny, mineralny. Oleje syntetyczne mogą pracować w wyższych temperaturach i wyższych przeciążeniach. Wydłużają żywotność silnika. Oleje mineralne wykazują się niższą lepkością i są rekomendowane do starszych aut o dużych przebiegach. Produkty półsyntetyczne to mieszanki olejów syntetycznych i mineralnych – stanowią rozwiązanie pośrednie.